Royal Enfield Hunter 350 ពេលនេះមានវត្តមាននៅកម្ពុជាហើយជាមួយនិងការសម្ពោធជាផ្លូវការ
ចាប់ផ្តើមឆ្នាំថ្មី Royal Enfield បានប្រកាសពីការដាក់ឱ្យដំណើរការនូវ Hunter 350 ថ្មីនៅកម្ពុជានៅថ្ងៃនេះ
Hunter 350 ត្រូវបានរៀបចំឡើងដើម្បីផ្តល់នូវភាពបត់បែនដ៏ល្អឥតខ្ចោះ និងការគ្រប់គ្រងយ៉ាងច្បាស់លាស់ ជាមួយនឹងមូលដ្ឋានយ៉ាន់ស្ព័រទំហំ 17អ៊ីញ ទម្ងន់ស្រាលជាងមុន និងស៊ុមបង្រួមជាងមុន ដែលមានគោលបំណងបម្រើឱ្យការធ្វើដំណើរតាមដងផ្លូវក្នុងទីក្រុង និងតំបន់ជុំវិញមួយចំនួន
Hunter 350 នឹងមានលក់ក្នុងប្រទេសកម្ពុជាក្នុងតម្លៃចាប់ពី ៣៨៩៧ដុល្លារអាម៉េរិក ដោយណែនាំជាពីរប្រភេទខុសគ្នា និងពណ៌ទាក់ទាញចំនួន៨
កម្ពុជា ថ្ងៃទី២៧ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៣៖ ក្រុមហ៊ុន Royal Enfield ដែលជាក្រុមហ៊ុនឈានមុខគេលើពិភពលោកផ្នែកម៉ូតូធុនមធ្យម (250cc - 750cc) ថ្ងៃនេះបានប្រកាសចាប់ផ្តើមដាក់លក់ម៉ូតូ Royal Enfield Hunter 350 ថ្មី នៅកម្ពុជា។ Hunter 350 ស៊េរីថ្មីត្រូវបានរចនាឡើងសម្រាប់ការធ្វើដំនើរក្នុងក្រុង ហើយ Hunter 350 គឺជាការកែច្នៃដែលមានចរិតលក្ខណៈរបស់ Royal Enfield សាកសមជាដៃគូធ្វើដំណើរប្រចាំថ្ងៃ។
ម៉ូតូនេះបានទទួលបានមតិគាំទ្រការយ៉ាងខ្លាំងពីអតិថិជនជុំវិញពិភពលោក។ជាឧទាហរណ៍ Hunter 350 នៅក្នុងប្រទេសឥណ្ឌា ទទួលការកក់ទុកមុនច្រើនជាង ៨០,០០០គ្រឿង។ Royal Enfield Hunter 350 បានក្លាយជាម៉ូតូមានការចែកចាយច្រើនជាងគេសម្រាប់ ក្រុមហ៊ុន Royal Enfield នៅក្នុងប្រទេសឥណ្ឌា។ ម៉ូតូ Hunter 350 មានលក្ខណៈពិសេសប្លែកពីគេក្នុងត្រកូល Royal Enfield។ វាបង្កើតឡើងយកគំរូតាមម៉ូដែល J-series 350cc រួមផ្សំជាមួយនឹងការសាងសង់តួម៉ូតូដោយ Harris Performance ដែលងាយស្រួលបត់បែន, Hunter ផ្តល់នូវភាពរហ័សរហួន រឹងមាំនៅលើដងផ្លូវក្នុងទីក្រុង និងភាពរីករាយនៅលើផ្លូវអ៊ូរអរ។
ដើរទៅកាន់ Hunter 350 អ្នកនឹងមានអារម្មណ៍ចង់ជិះម៉ូតូដ៏រីករាយនេះភ្លាម ព្រោះវានាំមកនូវបទពិសោធន៍នៃការជិះម៉ូតូនៅក្នុងទម្រង់នៃការបើកបរថ្មី ជួបនឹងភាពរស់រវើកនៃយុគសម័យថ្មី។ បញ្ឆេះវាឡើង នោះអ្នកនឹងត្រូវបានស្វាគមន៍ជាមួយនឹងសម្លេងដ៏គួរឱ្យទាក់ទាញ នៅពេលអ្នកកាន់តែជិះទៅឆ្ងាយ។ ជំនះផ្លូវដែលមានការកកស្ទះ ដោយសារភាពចង្អៀត ដៃចង្កូតរហ័ស និងហ្វ្រាំងប្រកបដោយទំនុកចិត្ត។
អត្ថាធិប្បាយលើភាពជោគជ័យរបស់ Hunter 350 ដែលមានការទទួលស្គាល់ជាសាកល និងសក្តានុពលសម្រាប់ទីផ្សារអាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក លោក Anuj Dua ប្រធានផ្នែកធុរកិច្ចប្រចាំអាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក Royal Enfield បាននិយាយថា «នៅ Royal Enfield យើងមានការចូលរួមយ៉ាងជិតស្និទ្ធជាមួយអតិថិជន និងសហគមន៍របស់យើង។ Hunter 350 គឺសម្រាប់អ្នកជិះម៉ូតូដែលស្រលាញ់ម៉ាករបស់យើង។ វាគឺជាម៉ូតូដែលរួមបញ្ចូលគ្នានូវភាពខ្លាំង ទាន់សម័យ ដែលជារសជាតិថ្មីនៃការជិះម៉ូតូសុទ្ធជាមួយនឹងតួអក្សរ Royal Enfield ។ យើងមានសហគមន៍ដ៏ស្មោះត្រង់មួយនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាដែលអតិថិជនរបស់យើងគឺជាអ្នកតស៊ូមតិម៉ាកយីហោដ៏ធំបំផុតរបស់យើង។ Hunter 350 គឺជាលទ្ធផលនៃមតិកែលម្អពីអ្នកបើកបរ និងសហគមន៍របស់យើងនូវប្រភេទម៉ូតូដែលពួកគេពេញចិត្ត ហើយ Royal Enfield បានអភិវឌ្ឍ350 roadsterនេះ បែបស្រាលជាងមុន និងរហ័សជាងមុន»។
វាមកជាមួយនឹង ២ ប្រភេទ (editions) - Retro Hunter និង Metro Hunter - ម៉ូដែលទាំង ២ បានបញ្ចប់ជាមួយនឹងគ្រឿងម៉ាស៊ីន និងគ្រឿងបន្លាស់យ៉ាងទំនើប។ Retro Hunter ដំណើរការលើយ៉ាន់ស្ព័រទំហំ 17 អ៊ីញ និងមានហ្វ្រាំងឌីសខាងមុខទំហំ 300 មីលីម៉ែត្រ រួមផ្សំជាមួយនឹងហ្វ្រាំងតាំបួខាងក្រោយទំហំ 6 អ៊ីញ, ហ្វ្រាំង ABS, ចង្កោមឧបករណ៍ឌីជីថលអាណាឡូករចនាបែប classic ដែលបង្ហាញចំនួនត្រឹមត្រូវនៃព័ត៌មានសំខាន់ៗ និង ជម្រើសនៃធុងសាំង។
The Metro Hunter មាន រូបរាង បែប សហសម័យ ជាមួយនឹងការរចនាពីរពណ៌, យ៉ាន់កង់ស្ព័រ, សំបកកង់គ្មានពោះវៀនដ៏ធំទូលាយ និង ស្តុបខាងក្រោយរាងមូល។ ម៉ូតូនេះមកជាមួយជម្រើសពណ៌ចំនួន ៥ ពណ៌ ដែលអាចជ្រើសរើសទៅលើពណ៌នៃធុងសាំងដែលត្រូវបានរចនាយ៉ាងឡូយចំនួន ៣ និងជម្រើសក្រាហ្វិកសម្រាប់ប្រភេទមួយ។ ក្រៅពីនេះ ក៏មានប្រភេទកំពូលចំនួន ១ទៀត ដែលបានបង្កើតឡើងជាមួយនឹងជម្រើសនៃការរចនាធុងសាំងដ៏ប្លែកដែលមិនធ្លាប់មានចំនួន ៣ នៅក្នុងការឌីហ្សាញរបស់ Royal Enfield។
Metro edition ទាំងពីរ ត្រូវបានបំពាក់ដោយយ៉ាន់ស្ព័រ នៅលើកង់ខាងមុខទំហំ ១១០/៧០ x ១៧អ៉ីញ និងកង់ក្រោយទំហំ ១៤០/៧០ x ១៧អ៉ីញ សម្រាប់ការទប់លំនឹង និងរូបរាងដ៏ល្អ។ ហ្វ្រាំងឌីសខាងមុខ ៣០០mm និងខាងក្រោយ ២៧០mm, dual channel ABS និងជន្ទល់កណ្តាល។ ជាមួយគ្នានេះ វាក៏បំពាក់ចង្កៀងក្រោយ LED និង ចង្កោមឧបករណ៍ digital-analogue លំដាប់ខ្ពស់ ដែលបង្ហាញពី odometer, tripmeter, gear indicator, កម្រិតធុងសាំង ជាមួយនឹងការរំលឹកបង្ហាញនៅពេលជិតអស់សាំង,ម៉ោង មកមួយកំប្លេយ៉ាងទាន់សម័យតែម្ដង។ ប្រភេទនៃ Hunter ទាំងអស់បំពាក់មុខងារគ្រប់គ្រងរបាដៃ ថាមពលបង្វិល និងកុងតាក់ចុចបិទបើកគឺផ្ដល់ភាពងាយស្រួលក្នុងការប្រើ ហើយម៉ូតូនេះក៏ហើយត្រូវបានបំពាក់ជាមួយនឹងរន្ធសាក USB ផងដែរ។
ទម្រង់អង្គុយរបស់ម៉ូតូ Hunter 350 ត្រូវបានរចនាឡើងដើម្បីផ្តល់នូវសមាមាត្រកម្ពស់ និងទម្ងន់ដ៏ល្អ ខណៈដែលផ្តល់នូវផាសុកភាពល្អលើសគេ ដោយសារកៅអីធំទូលាយ និងវែងរបស់វា។ ជាមួយនឹងការកែទម្រង់មុំ កម្ពស់កៅអីទាប 800mm និងគម្លាតកង់ពីកង់មុខទៅក្រោយខ្លីជាងមុន បង្កើតបានជាភាពបត់បែនពិសេសរបស់ Hunter ដែលជំរុញឱ្យមានទំនុកចិត្តកាន់តែខ្លាំងនៅពេលឆ្លងកាត់ផ្លូវចង្អៀត ហើយមានអារម្មណ៍ថា ត្រូវបានទប់លំនឹង និងមានស្ថេរភាពនៅគ្រប់ទីតាំង និងស្ថានភាព។
Hunter ត្រូវបានបំពាក់ម៉ាស៊ីនស៊ីឡាំងតែមួយដ៏ទំនើប J-series ដែលមានកម្លាំង 349cc ដែលទទួលបានការទទួលស្គាល់ជាសាកល ដែលទើបនឹងចេញនៅលើ Meteor និង Classic 350។ ធុងចាក់ប្រេង, ផលិតកម្លាំង 20.2 bhp នៅ 6100 rpm និង 27 Nm នៃកម្លាំងបង្វិលជុំនៅ 4000 rpm បង្កើតឱ្យមានកម្លាំងខ្លាំង, ការបញ្ចេញសម្លេងរំខានទាប, និងការបើកបរដែលមានទាំងការកែលម្អ និងកម្លាំង។ ជាមួយនឹង primary balancer shaft ដើម្បីកាត់បន្ថយរំញ័រ កាន់តែបង្កើនភាពប្រសើរឡើង ខណៈពេលដែលការ ផ្លាស់ប្តូរប្រអប់លេខមិនទាក់ និងរលូន ដោយសារប្រអប់លេខ ៥ល្បឿន ដែលបានធ្វើឱ្យប្រសើរឡើង។
Hunter ត្រូវបានគាំទ្រដោយប្រព័ន្ធអេកូនៃគ្រឿងបន្លាស់ម៉ូតូពិតប្រាកដ ដែលទាំងនេះអាចត្រូវបានបន្ថែមនៅពេលបញ្ជាទិញម៉ូតូ ឬនៅពេលក្រោយ។ សម្រាប់ Suburban range មានបំពាក់នូវឧបករណ៍ភ្ជាប់ការពារ និងមុខងារ ដូចជាម៉ាស៊ីន និងរបាំងការពារ បន្ទះដាក់ និងអីវ៉ាន់ កៅអីផ្ទាល់ខ្លួន និងកញ្ចក់សម្រាប់ដំណើរកម្សាន្ត។ ជាមួយគ្នានេះដែរ ជម្រើសនៅក្នុង Suburban range រួមមាន កៅអី អង្គុយដែលត្រូវបានរចនាឡើងយ៉ាងសម្រិតសម្រាំង អំពូល LED ពណ៌ខ្មៅ របាំងការពារ និងសន្ទបការពារក្រោយដ៏ស្រស់ស្អាត។ ទាំងអស់នេះ សុទ្ធតែមានគុណភាពល្អ ផ្ដល់ភាពងាយស្រួល និងសមបំផុតទៅនឹងម៉ូតូរបស់អ្នក។ ហើយដើម្បីបង្ហាញពីស្ទីលរបស់ខ្លួនឯងបន្ថែមទៀត អ្នកអាចជ្រើសរើសឧបករណ៍តុបតែងខ្លួនសម្រាប់ការបើកបររួមមាន អាវយឺត និងគ្រឿងប្រើប្រាស់ផ្ទាល់ខ្លួនដ៏ឆ្លាតវៃ។
Royal Enfield Hunter 350 សាកសមខ្លាំងសម្រាប់ lifestyle បែបយុវវ័យ ដៃគូធ្វើដំណើរប្រចាំថ្ងៃរបស់សុភាពបុរសវៃឆ្លាតគ្រប់រូប! Hunter 350 ចែកចេញជាពីរប្រភេទដោយ Rebel Series មានតំលៃ ៣៨០០ ដុល្លានិង Dapper Series មានតំលៃ ៣៩០០ ដុល្លាក្នុងប្រទេសកម្ពុជា៕
#RoyalEnfieldHunter350 #Hunter350 #AShotOfMotorcycling #Hunter350 #AShotOfTorque #AShotOfStyle #AShotOfFun
For more Information, Please contact: