2018-ci ilin ən çox satılan kitabları – FOTO
-gömrük rüsumları;
Yüksək peşəkarlığa malik memarlar tərəfindən layihələndirilmiş kompleks irihəcmli layihələri ilə tanınan Kontinent İnşaat tərəfindən tikilir. Kontinent İnşaat bugünədək bir neçə uğurlu layihəyə imza ataraq tikinti bazarında lider mövqelərdə qərarlaşmış bir şirkətdir. Onun tikintisini başa çatdırdığı beşulduzlu otellər, ictimai və sənaye obyektləri, premium rezidenslər ən yüksək standartlara cavab verir. Şirkət “Xətai Park” layihəsində də çox iddialıdır.
MTN “yalan detektoru”ndan istifadə edib - Generaldan etiraf Azərbaycanlı iş adamı yarım milyardı arvadına verməkdən imtina etdi Azərbaycanda bütün müxalifət saytları bloklandı - Məhkəmə qərarı Son xəbərlər
�������ѹ������������������ǥ�ˤ�����������Ӥˤ�����
Xocalı sakini Zahid Usubov deyib ki, artıq 27 ildir Mingəçevirdə məskunlaşmışıq: ”Biz də sizlərlə doğmalaşmışıq. Dövlət tərəfindən hər çür şəraitlə təmin olunmuşuq. Amma bu o demək deyil ki, biz torpaqlarımızı yaddan çıxarırıq. Nə qədər naz-nemət içərisində yaşasaq da, biz öz torpaqlarımızı istəyirik. Artıq biz yaşlaşmışıq. Amma bizdən sonra gələn nəsil öz dədə-baba torpaqlarında yaşamalıdır”.
Կախարդանքների հետեւում
~ tərəfindən Patriot 18/07/2014.
Cəzasının iki il yarıma yaxın müddətini geridə qoyan Ə.Muxtarlının 3/1-lə azadlığa çıxmaq şansı yaranıb. Böyük ehtimalla bu şansdan yararlanmağa çalışılacaq.
"Kopenhagen" 2-1 "Qarabağ" (VİDEO İCMAL)
Tehran, 16 dekabr, AZƏRTAC Qəzza bölgəsində İsrail ordusu ilə fələstinlilər arasında baş verən qarşıdurma davam edir. AZƏRTAC xəbər verir ki,
9. İnformsiyanın toplanması və məlumat məxviliyi
İvaşev indiki vəziyyətdən narahatlığını da gizlətməyib və qeyd edib ki, Yaxın Şərqdə baş verən hadisələr mərhələli olaraq Cənubi Şərqi Asiya regionuna keçir. Bu isə o deməkdir ki, ABŞ tam rəqibsiz dünya qurmaq yönündə qətiyyətli və çox təhlükəli oyuna girişib. Bunun sonu 3-cü dünya müharibəsi də ola bilər.
Այսօր, մենք ունենք մի հին Honda Civic են վառ կանաչ եւ նարնջագույն է ներքին կրկին.
oğlaq ôlaq
"BILETLERIM ARTIQ GELDI "😍12 iyun 2019 - cu il tarixində Sizi “Oriflame Günü “ adlı tədbirdə iştirak etməyə dəvət edirik. Tədbirdə 2019 - ci ilin 1, 2, 3, 4, 5, 6 və 7- ci kataloqlarında yeni 12% və daha yüksək səviyyədə olan Menecerlərin təbriki və təltifi, şirkətin yenilikləri, motivasiya dolu bir gün gözləyir. Bununla bərabər inkişaf edən Liderlər öz uğur tarixçələri və iş təcrübələri ilə bölüşəcəklər. Tədbirdə hər kəs qonaqlari ilə iştirak edə bilər. Saat 14.00 dan - 17.00 dək - “Oriflame Günü” tədbiri Ünvan: Pullman Hotel, Mikayıl Müşfiq küç., Bakı, 1006. #online #alisveris #sifaris #qebul #olunur#aztagram #baku #azerbaycan #azerbaycaninsta #qadin #usaq #geyim #etir #parfum #vizaj #vizajist #weddingdress #wedding #orfilame #mehsullari #is #isci#online #alisveris#qebul #olunur#aztagram #baku #azerbaycan #azerbaycaninsta#usaq #dirnaq #orfilame #nailart#xanimlarucun #biznes #mybaby#babyboy#piano#oriflameday
20.Vəkillər Kollegiyasının üzvləri, xüsusi notariuslar, sərbəst auditorlar, sərbəst mühasiblər hüquqi şəxs statuslu qurumda (hüquq məsləhətxanası) çalışdığı halda DSMF orqanında uçotu hüquqi şəxs statusunda olan sığortaedənlər üçün bu qaydalarla müəyyən olunmuş formada aparılır.
Ölkənin ayrı-ayrı vilayətlərində teymurlulara qarşı başlanan mübarizədən istifadə edən Şirvanşah I İbrahim 1406-ci ildə Kür çayını keçərək Gəncəni və Qarabağın böyük bir hissəsini nəzarət altına aldı. Qaynaqların qeyd etdiyinə görə, bu dövrdə Qarabağın hakimi Qaramanlı tayfasından olan Yarəhməd olmuşdu. Bu zaman Gəncə və Qarabağ hakimi Yarəhməd Qaraman, Şirvanşah I İbrahim, Ərdəbil hakimi Bəstam Cagir, Şəki hakimi Seydi Əhməd Teymurlu Ömər mirzəyə qarşı mübarizədə öz qüvvələrini birləşdirdilər. Ömər mirzə birləşmiş qüvvələrlə döyüşə girməkdən çəkinərək geri döndüyü üçün Azərbaycanın şimal torpaqları Teymurlulardan tamamilə azad edildi. 1406-cı ilin mayında Şirvanşah I İbrahimTəbrizi ələ keçirsə də, Cəlairi Sultan Əhmədin Bağdaddan yürüş xəbərini eşidərək geri dönmək məcburiyyətində qaldı. Şirvanşah I İbrahimin Azərbaycan torpaqlarını birləşdirmək təşəbbüsü bir nəticə vermədi. Qarabağın Qaramanlı tayfaları Qaraqoyunlu tayfa ittifaqına daxil olaraq bu dövlətin siyasi tarixində əhəmiyyətli rol oynadılar. 1412-ci ilin dekabrında Qara Yusifin Şirvanşah I İbrahim, Şəki hakimi Seydi Əhməd və gürcü çarı Konstantinin birləşmiş qüvvələrinə qarşı döyüşdə Yar Əhmədin rəhbərliyi altında "Qaraman əsgərləri" yaxından iştirak etmişdi. Kür çayının sahilində baş verən bu döyüşdə Qara Yusif Qarabağ dəstələrinin yardımı ilə qələbə qazandı (Petruşevskiy İ.P. Qosudarstva Azerbaydjana v XV v. Sb. Statey po istorii Azerbaydjana, Vip. 1, Baku, 1949, s. 160; Nəcəfli T.H. Göstərilən əsəri, s. 58-59; Efendiev O.A. Qarabax v sostave..., s. 62).