İcra başçısının qardaşı oğlu oğurluğa görə həbs edildi » Qlobal.Az
Microsoft-ն արգելափակել է uTorrent-ը - VNews
Buna da bax -​ 'Həkim dedi, çox vacibdirsə, taksi göndər, gəlim'
Bəyannamənin 6-cı maddəsində qeyd edilirdi ki, Məclisi - Məbusan (yəni parlament) toplanıncaya qədər Azərbaycana xalqın seçdiyi Milli Şura və Milli Şura qarşısında məsuliyyət daşıyan müvəqqəti hökumət rəhbərlik edəcək. İyunun 16-da Azərbaycan hökuməti Tiflisdən Gəncəyə köçdükdən sonra Qafqaz İslam Ordusunun komandanı Nuru Paşa ilə Azərbaycan hökuməti arasında gərginlik yaranmışdı. Belə mürəkkəb vəziyyətdə Milli Şura fəaliyyət göstərməyin mümkün olmadığını görüb, daha əlverişli vaxta qədər özünü buraxmağa məcbur olmuş və səlahiyyətlərini Fətəli xan Xoyski hökumətinə həvalə etmişdi. Ona görə də hökumət həm qanunverici, həm də icraedici orqan funksiyasını ifa edirdi.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Sərəncamı ilə 140 illiyi qeyd olunan mütəfəkkir şair-publisist Məhəmməd Hadinin ideya-bədii mükəmməlliyi ilə səciyyələnən şeirləri, poemaları, aktual mövzulu məqalələri bu gün də öz dəyərini saxlamaqdadır.
Alfred Nobelin xatirəsinə Sveriqes Riksbank Mükafatı oktyabrın 13-də İsveç Akademiyasının katibi Peter Enqlund tərəfindən laureatla təqdim olunacaq. Ədəbiyyat üzrə mükafatın təqdimatının vaxtı isə ənənəyə görə daha sonra açıqlanacaq.
Andrey Frolov vurğulayır: “Bu, Amerikanın imkanları ilə tamamilə gerçəkdir, başqa məsələdir ki, onlar müdafiə büdcəsini önəmli dərəcədə artırmalı və vəsaitləri silahlı qüvvələrin müxtəlif növləri arasında yenidən bölməli olacaqlar. Hər şeyi etmək dərhal alınmayacaq”.
- "Əhalinin sağlamlığının qorunması haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununun 49-1-ci maddəsinin ikinci abzası
Makroqamiya – bax: holoqamiya.
Mestom (yun. «mestos» – doldurulmuş) - borulu-lifli dəstələr.
Qubalı gəncin orijinalından yalnız ölçülərinə görə fərqlənən tarixi abidə maketləri FOTO
Oxumusdum... yenede tesekkurle.r..
Əgər universitet yad və dindən ayrı olsa, bu, əvəzolunmaz bir faciədir. Bu mənada əvəzolunmazdır ki, onu öncəki vəziyyətə qaytarmaq olduqca çox tələfat tələb edəcək, olmazın problemlər yaradacaqdır. O da məlum deyil, lazımı vəziyyətə gəlib çıxacaq, yoxsa yox.
Anar Əliyevin Latviyalı bankir Martıniş Bunkusla nə kimi əlaqəsi olub?
BDUnun yaxınlığında yerləşir. Bütün şəraiti var. Tələbə qızlara və ailəyə endirim oluna bilər.
̨؏ــڛۣــﯜب ⧼α⧽⧼s⧽⧼ω⧽⧼в⧽
İşçilər arasında etnik azərbaycanlılardan biri xüsusilə zərər çəkib. O, xəstəxanaya aparılıb və ağır kəllə-beyin travması aldığı məlum olub.
Հակոբ Խաչիկյան, Ժան-Իվ Սուսի. «Ամառ առանց այգաբացի»
“Azərbaycanda imtahanların ödənişli olması üçün Dövlət İmtahan Mərkəzinin xidmətləri Tarif Şurasının müvafiq siyahısına daxil edilməlidir. Nazirlər Kabinetitərəfindən müvafiq qərar verildikdən sonra yeni xidmətlər ictimaiyyətə açıqlanacaq”.