03 Fevral 2014, 10:02 83460
"Qız qalasının yuxarıdan görünüşü Günəşi və odu bildirən, Azərbaycanda çox yayılan buta formasındadır".
Musavat.com olaraq, məsələ ilə bağlı qarşı tərəfin də mövqeyini öyrəndik. Sərdar Cəlaloğlu bildirdi ki, PKK-çı ilə görüşdə onunla yanaşı, digər siyasi partiyaların rəhbərləri də olub: “Türkiyənin çox güclü Milli Təhlükəsizlik İdarəsi var. Əgər PKK-çı Dilanla görüşdüyüm üçün mənim PKK ilə əlaqəm olsaydı, sonradan nə Tansu Çillərlə, nə Süleyman Dəmirəllə, nə Rəcəb Tayyib Ərdoğanla, nə də Türkiyənin digər siyasi xadimləri ilə görüşə bilməzdim. Onlar məni qəbul etməzdilər. Türkiyədə Turqut Özal istisna olmaqla, bütün dövlət rəhbərləri ilə görüşmüşəm. Mənim kim olduğumu Türkiyədə hamı yaxşı bilir. 1992-ci ildə mənim Dilanla görüşüm olub. Məndən öncə isə Xalq Cəbhəsinin rəhbərləri görüşmüşdü. Sonuncu görüşən mən olmuşdum. Əgər bu görüş PKK ilə əlaqənin olması deməkdirsə, onda bu, digərləri haqqında da deyilməlidir. Əgər belə deyilsə, niyə sadəcə mənim haqqımda ittiham səsləndirir? O millət vəkilidirsə, Türkiyənin Milli Təhlükəsizlik İdarəsinə müraciət göndərsin. Sən necə Türkiyə tərəfdarısan ki, ölkəndə PKK nümayəndəsi oturub, Türkiyəyə bu barədə müraciət eləmirsən. Müraciət göndər, qoy məni araşdırsınlar ki, dediyin şəxslərlə əlaqəm var?”
və son olaraq memlər heyvanlarda da müşahidə edilir. misal olaraq yeni zellandiyada yaşayan bir quş növünün çıxartdığı səslər vəya oxuduğu mahnılar hər nəsil üçün fərqli olur lakin bir əvvəlki nəsilin mahnılarına onlardan öyrənmişcəsinə bənzər olur.
"Bir-birinizi əfv edin ki, düşmənçilik aradan qalxsın"
Maksimum əlaqə
2003-cü il avqustun 4-ü. Adil İrşadoğlu, Tahir Paşa beynəlxalq təşkilatın xətti ilə Ermənistana getmişik. Azərbaycan, gürcü və erməni jurnalistlərinin iştirakı ilə konfransın fasiləsidir. Arxada bizim Goyçə gölüdür.
AZXEBER.COM Oxu.Az-a istinadən xəbər verir ki, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi İradə Həsənzadənin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə təqsirləndirilən şəxsin anket məlumatları dəqiqləşdirilib.
M.Brayza qeyd edib ki, Azərbaycan Xəzər dənizinin ekologiyasının mühafizəsi üzrə böyük işlər görməkdə davam edir:
Bakıda binanın zirzəmisində top mərmisi tapılıb 3 Dekabr, 2019 15:34
Ötən il ərzində qeydə alınan yanğınların 70,7 faizi yaşayış, 5,8 faizi sosial-məişət və mədəniyyət təyinatlı binalarda, 2,2 faizi istehsal obyektlərində, 0,5 faizi anbar və bazalarda, qalanları isə digər obyektlərdə baş verib.
Məbləqi,
2014 jıldıñ 17 qañtarındağı "Qazaqstan jolı – 2050: Bir maqsat, bir müdde, bir bolaşaq" attı joldauında Prezident "asa mañızdı mindetterdiñ biri – sıbaylas jemqorlıqqa qarsı jaña strategiyanı qalıptastıru jäne iske asırudı jalğastıru" ekenin tağı bir märte atap ötti.