"date_created": "2023-10-07T08:27:47.407Z",
ពិសេសណាស់! គម្រោង មានជ័យ រ៉េស៊ីដិនស៍ ចាប់ដៃគ្នាជាមួយធនាគារ CIMB ដើម្បីសម្រួលដល់អតិថិជនដែលចង់ទិញផ្ទះ
ពិសេសណាស់ សម្រាប់អតិថិជនដែលមានគោលបំណងចង់ទិញផ្ទះរបស់គម្រោងមានជ័យរ៉េស៊ីដិនស៍ហើយចង់បង់រំលស់ជាមួយនឹងអត្រាការប្រាក់ពិសេស ពេលនេះឱកាសដ៏ល្អបានមកដល់ហើយដោយសារតែកាលពីថ្ងៃទី០៦ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣ កន្លងនេះ គម្រោង មានជ័យ រ៉េស៊ីដិនស៍ (Mean Chey Residences) និងធនាគារ CIMB បានចុះអនុស្សរណៈនៃការយោគយល់គ្នាក្នុងគោលបំណងផ្តល់នូវភាពងាយស្រួល និងលក្ខខណ្ឌកាន់តែប្រសើរដើម្បីសម្រួលដល់អតិថិជនដែលមានបំណងក្នុងការទិញផ្ទះគ្រប់ប្រភេទនៅក្នុងគម្រោង មានជ័យ រ៉េស៊ីដិនស៍។ ដោយនៅក្នុងនោះ សម្រាប់អតិថិជនដែលចង់ធ្វើការជ្រើសរើសទិញផ្ទះណាមួយក៏បានតាមរយៈការបង់រំលស់រហូតដល់ ៨០% នៃតម្លៃផ្ទះ គឺនឹងទទួលបានអត្រាការប្រាក់យ៉ាងពិសេសពីធនាគារ CIMB ផងដែរ។
ចំពោះពិធីចុះអនុស្សរណៈនេះគឺបានប្រារព្ធឡើងនៅការិយាល័យលក់របស់គម្រោង មានជ័យ រ៉េស៊ីដិនស៍ ដែលស្ថិតនៅតាមបណ្ដោយមហាវិថីសម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន (ផ្លូវ 60 ម៉ែត្រ) ជាប់ផ្សារទំនើបអ៊ីអនមានជ័យ (AEON Mean Chey) ដែលមានការអញ្ជើញចូលរួមពីសំណាក់ថ្នាក់ដឹកនាំនិងភ្ញៀវកិត្តិយសរបស់ក្រុមហ៊ុនទាំងពីរផងដែរ។
ដូច្នេះហើយ ដើម្បីជាការអបអរសាទរទៅដល់ពិធីចុះអនុស្សរណៈនេះ គម្រោង មានជ័យ រ៉េស៊ីដិនស៍ ក៏មានការផ្តល់ជូនយ៉ាងពិសេសបន្ថែមទៀតពីលើការផ្តល់ជូនបច្ចុប្បន្ន ដោយអតិថិជននឹងអាចក្លាយទៅជាម្ចាស់ផ្ទះដ៏ប្រណីតមួយដោយបង់ត្រឹមតែ ០,៦% ប៉ុណ្ណោះក្នុងមួយខែ និងឥតការប្រាក់ក្នុងរយៈពេលវែងជាមួយនឹងការបញ្ចុះតម្លៃយ៉ាងពិសេសរហូតទៅដល់ ១៣០,០០០ដុល្លារសហរដ្ឋអាមេរិកឯណោះ។
ជាមួយគ្នានោះដែរ លោកជំទាវ លឹម លក្ម្សី អគ្គនាយិការង ក្រុមហ៊ុន រ៉ូសម៉ាវែល ប្រផឹធី ឌីវេឡុបម៉ិន ឯ.ក (RoseMarvel Property Development Co., Ltd.) បានមានប្រសាសន៍ថា “យើងមានទំនុកចិត្តថាការចុះអនុស្សរណៈនេះនឹងបង្កើនឱកាសយ៉ាងសំខាន់សម្រាប់អតិថិជន និងអ្នកវិនិយោគ ក្នុងការក្លាយជាម្ចាស់ផ្ទះក្នុងក្តីស្រមៃរបស់ពួកគេ។ បន្ថែមពីលើការពេញចិត្តទៅលើផ្ទះថ្មីរបស់ពួកគេ អតិថិជនរបស់យើងនឹងទទួលបានពីការផ្តល់ហិរញ្ញប្បទានដែលមានតម្លៃសមរម្យ និងបត់បែនដែលផ្តល់ជូនដោយធនាគារ CIMB ។
លើសពីនេះទៅទៀត លោក ប៊ុន យីន ដែលជាអគ្គនាយកនៃធនាគារ ស៊ីអាយអឹមប៊ី (CIMB Bank) ក៏បានសម្ដែងនូវសេចក្ដីសោមនស្សរីករាយយ៉ាងខ្លាំងចំពោះកម្មវិធី និងបានចុះអនុស្សរណៈនៃការយោគយល់គ្នានេះផងដែរ ដោយលើកឡើងថាការចាប់ផ្ដើមនៃកិច្ចសហការថ្មីនេះ យើងរំពឹងយ៉ាងមុតមាំថា ការគោរពគ្នា និងការយោគយល់គ្នាទៅវិញទៅមក រវាងភាគីទាំងសងខាង នឹងបង្កើតបានជាមូលដ្ឋានគ្រឹះដ៏រឹងមាំ ដើម្បីសម្រេចបានផលប្រយោជន៍យូរអង្វែងជាមួយគ្នា នាពេលអនាគត និងផ្ដល់ភាពងាយស្រួលដល់អតិថិជនគ្រប់រូប។
បើក្រឡេកមកមើល គម្រោង មានជ័យ រ៉េស៊ីដិនស៍ វិញគឺមានម៉ូតផ្ទះដ៏គួរឱ្យតែទាក់ទាញយ៉ាងខ្លាំងសម្រាប់អ្នកចង់បានផ្ទះបែបរស់នៅ ក៏ដូចជាប្រកបអាជីវកម្ម ដោយនៅក្នុងនោះម៉ូតផ្ទះប្រណីតៗមានដូចជា៖ វីឡាឃីង(King Villa) វីឡាឃ្វីន(Queen Villa) វីឡាព្រីន(Prince Villa) វីឡាព្រីនសេស(Princess Villa) ហ្សបហោស៍(Shop House) និងហ្សបហោស៍ស្ពេសហ្សល (Shop House Special)។
មិនតែប៉ុណ្ណោះ សម្រាប់ចំណុចលេចធ្លោរបស់គម្រោង មានជ័យ រ៉េស៊ីដិនស៍ គឺជាគម្រោងមួយដែលស្ថិតនៅលើទីតាំងដ៏ល្អខ្លាំងបំផុតដោយស្ថិតនៅតាមបណ្តោយផ្លូវ ៦០ម៉ែត្រ (មហាវិថីសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន និងមានទីតាំងជាប់ផ្ទាល់ជាមួយផ្សារទំនើបអ៊ីអនម៉ល មានជ័យ(AEON 3) ដែលជាទីតាំងដ៏អំណោតផលបំផុតសម្រាប់ការរស់នៅក៏ដូចជាការប្រកបអាជីវកម្មគ្រប់ប្រភេទ។ ក្រៅពីមានចំណុចដ៏លេចធ្លោមួយនេះហើយ រ៉េស៊ីដិនស៍ ក៏គម្រោងដ៏ប្រណីត និងលេចធ្លោជាងគេមួយនៅប៉ែកខាងត្បូងនៃរាជធានីភ្នំពេញ ដោយអភិវឌ្ឍនៅលើផ្ទៃដីប្រមាណជាង ២០ហិកតា និងបានគិតគូបំផុតអំពីប្រណីតភាព និងផាសុកភាពនៃការរស់នៅរបស់អតិថិជន ដោយគម្រោងមួយនេះបានចំណាយប្រមាណ ៤០% នៃផ្ទៃក្រឡាសរុបសម្រាប់ដាំដើមឈើ និងរចនាសួនច្បារដ៏ធំដើម្បីជាទីធ្លាលំហែកាយ ហាត់កីឡា និងផ្ដល់បរិយាកាសស្រស់ស្រាយ ខ្យល់បរិសុទ្ធ និងពោរពេញទៅដោយធម្មជាតិបៃតងជុំវិញគម្រោងតែម្ដង។
អ្វីដែលគួរឱ្យទាក់ទាញខ្លាំងបំផុតទៀតនោះ ក្រៅពីមានម៉ូតផ្ទះលក់ដ៏ប្រណីតគម្រោងមានជ័យរ៉េស៊ីដិនស៍ក៏មានផ្សារ មានជ័យ អាវឺន្យូ (Mean Chey Avenue) ដែលត្រូវបានសាងសង់ឡើងនៅលើផ្ទៃដីប្រមាណជាង ៥ ហិកតា ដែលមានសួនច្បារ និងទីធ្លាដ៏ធំទូលាយសម្រាប់លំហែកាយរហូតដល់ ១ ហិកតា ដែលទើបតែបើកដំណើរការកាលពីថ្ងៃទី ៤ ខែតុលាថ្មីៗនេះ ដើម្បីបំពេញនូវរាល់តម្រូវការរបស់អតិថិជនខ្លួន ដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅតាមបណ្ដោយមហាវិថីសម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន (ផ្លូវ ៦០ម) កែងនឹងមហាវិថីអ្នកឧកញ៉ាមហាភក្តីសប្បុរសភោគាធិបតី ហ៊ុន នាង ។
សូមបញ្ជាក់ថា គម្រោង មានជ័យ រ៉េស៊ីដិនស៍ ត្រូវបានអភិវឌ្ឍដោយក្រុមហ៊ុន រ៉ូសម៉ាវែល ប្រផឹធី ឌីវេឡុបម៉ិន ឯ.ក ដែលជាក្រុមហ៊ុនអភិវឌ្ឍអចលនទ្រព្យឈានមុខគេមួយនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ ថ្មីៗនេះ ក្រុមហ៊ុន រ៉ូសម៉ាវែល ក៏បានចាប់ដៃគូសហការជាមួយ ក្រុមហ៊ុនធំៗដទៃទៀតដូចជាក្រុមហ៊ុន ហ្វីលីព ត្រាស់ធី (ខេមបូឌា) ឯ.ក និងក្រុមហ៊ុន BIC Trust ដើម្បីផ្តល់ភាពងាយស្រួល និងជម្រើសកាន់តែច្រើនសម្រាប់អតិថិជនទាំងជាតិនិងអន្តរជាតិ។សម្រាប់អតិថិជនដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ឬចង់សួរព័ត៌មានផ្សេងៗអាចធ្វើការទំនាក់ទំនងទៅកាន់លេខ៖០៨៦/០៧៨/០៩០ ៧២ ៧៧ ៨៨ ឬអាចទៅកាន់ទីតាំងការិយាល័យលក់៖ https://rb.gy/vs9aru ឬតាមអាសយដ្ឋាន មហាវិថីសម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន សង្កាត់ចាក់អង្រែក្រោម ខណ្ឌមានជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ ។