Bədii təyinlərdən tərənnüm daha çox qida alır. Aşağıdakı şer parçası kimi nümunələr istənilən qədərdir – Məmməd Araz poeziyasında yeganə hal deyil:
Mütəxəssislər 240 729 kişini və 180 580 qadını 16 il ərzində müşahidə ediblər. Könüllülər hər gün az miqdarda olsa da balıq yeyiblər.
«Eurasian Book Fair-2019»: Kіtapsüyer qawımnıñ merekesі bastaldı NUR-SULTAN. QazAqparat - Bügіn elordadağı «Körme» ortalığında «Eurasian Book Fair-2019» ІV Ewrazïyalıq xalıqaralıq kіtap körme-järmeñkesіnіñ aşıldı. Bul şara 27 säwіrge deyіn jalğasadı, dep xabarlaydı QazAqparat tіlşіsі.
“Məktəblinin dostu” pilot layihəsinin tətbiq olunduğu təhsil müəssisələrində fevral-aprel aylarında intellektual oyunun məktəbdaxili mərhələsi keçirilib. Otuz məktəb arasında bu mərhələni uğurla keçən komandalar finalda iştirak hüququ qazanıblar.
Milli Şuranın 8 aprel mitinqindən sonra muzdlular, yarınmaq eşqində olanlar, hökumətin yarıtmazlığına keşik çəkənlər yenə də cana gəldilər. Həmişəki hərə bir “arqument”in budağından sallaşıb, ağıllı görünməyə çalışdı. Yazımızın məqsədi bütün ittihamlara cavab vermək deyil. Çünki, mitiniq əleyhinə olan ittihamların hamısı “birdəfəlik istifadə” üçündür və dərhal bumeranqa çevrilir. Amma bu dəfə hökumət cəbhəsindən yeni bir ittiham boy atmağa başladı və biz də bu ittihamın iziylə getmək qərarına gəldik.
11 dekabr 2012 23:10
Bakı, 25 dekabr, AZƏRTAC Dekabrın 25-də Milli Məclisdə “Dayanıqlı inkişaf məqsədlərinə nail olunmasında parlamentin rolu” mövzusunda konfrans keçirilib. ‪ AZƏRTAC
NATO-nun baş katibi Yens Stoltenberq Türkiyənin İŞİD-lə mübarizə edən ölkələr arasında ilk sırada yer aldığını vurğulayıb.
AF: Mənim günümə davam etdiyim kimi, təbii daha təbii. Yerli tonları və buna bənzər şeyləri sevirəm. Mən çıxsam ya da bir hadisə çıxsam, onda makiyajımla daha çox əylənməyi sevirəm.
92 yaşlı qadın isə Robbins Fransanı tərk edəndə çox ağladığını, amerikalı sevgisinin qayıdacağı ümidi ilə ingilis dilini öyrəndiyini etiraf edib. Cütlük bir neçə saat birlikdə olduqdan sonra yenidən görüşmək ümidi ilə ayrılıb.
17:33:18, 30 Aug 2013 CLINIQUE Sızanağa Qarşı Maye Makiyaj Gemini80 28 840 просмотра
Yəni: Müsibəti Allaha şikayət etməli, yoxsa Allahı insanlara şikayət edərcəsinə, "Vay Halıma! Of"! deyib, "Mən nə etdim ki, bu başıma gəldi"? deyərək, aciz insanların incə duyğularını təhrik etmək zərərdir, mənasızdır və eyni zamanda qulluğa da yaraşmaz.