İqtisadçı ekspert Qalib Toğrul da tamaşanı seyr edənlər arasında olub. Tamaşanı "ağ yuyub-qara sərən" ekspert öz facebook hesabında paylaşım edərək səhnə əsərini belə təhlil edib: "Rejissor tamaşada çox şeyi dəyişib, elə bununla da özünü və aktyorları gülünc vəziyyətə salıb. Nəticədə bəşəri tragikomediya ucuz məzhəkəyə çevrilib. Rejissorun bir neçə "yeniliyini" deyim, sizin də "tapıntılardan" xəbəriniz olsun. Hacıları müasir görkəmə soxan rejissor digər obrazların geyiminə əl gəzdirməyi "unudub", əcnəbi kişi doktoru "bir əməliyyatla" qadına çevirib, Farmasyon Rüstəmdən "Farmazon" qayırıb, Fərraş Şimrəlini hər cümləsinin sonunda "da bə", "hııı" jarqonları işlədən müasir naxçıvanlı qaqaşa adaptasiya edib, dialoqları dəyişərək, əsərin ruhuna daban-dabana zidd fikirlər əlavə edib.
Slot maşın bıçağı online pulsuz
* Check və nəqliyyat vasitələrinin, özəl fərdi qaraj edin.
İki mertebeli carpayi çeşidləri və onların qiymətləri
Seyyid ibn Tavus “əl-İqbal” kitabında qeyd edir ki, hər kim Qədir günü ziyarətnaməni oxuyub müstəhəb namazı qıldıqdan sonra səcdəyə getsə, səcdədə 100 dəfə “əlhəmdü lillah” və 100 dəfə “şükrən lillah” söyləsə, sanki Qədir Xumm hadisəsində iştirak edib, Peyğəmbərlə və Əli ilə beyət etmiş kimi savab qazanar.
Halbuki, “Mehdiyyət məsələsi gizlənməli, örtbasdır edilməli deyil; müjdələnməli bir mövzudur”. Hz. Mehdinin gəlişi şəxsən Peyğəmbərimiz (s.ə.v.) tərəfindən müjdələnmişdir və Peyğəmbərimizin (s.ə.v.) bu mövzuda mütəvatir olaraq qəbul edilən çox saylı hədisi var. Peyğəmbərimiz (s.ə.v.) bir hədisində “HZ. MEHDİ İLƏ MÜJDƏLƏNİN. O Qüreyşdən və Əhl-i Beytimdən bir adamdır.” (Kitab-ül Bürhan Fi Əlamət-əl Axırzaman, s. 13) sözləri ilə bu mövzunun müsəlmanlar üçün bir müjdə olduğunu bildirmişdir. Başqa bir hədisində isə Peyğəmbərimiz (s.ə.v.)“Mehdi zühur edər, HƏR KƏS YALNIZ ONDAN DANIŞAR, Onun sevgisini içər və Ondan BAŞQA BİR ŞEYDƏN BƏHS ETMƏZLƏR.” (Kitab-ül Bürhan Fi Əlamət-əl Mehdiyy-il Axırzaman, s. 33) sözləri ilə hz. Mehdinin ortaya çıxacağı dövrdə hər kəsin bu mübarək şəxsdən bəhs edəcəyini xəbər vermişdir.
Tarix: 12-07-2020 14:57
Bal: {awards} De niyə dalğınsan, dərdin var kimi,Alıb qucağına fikirlər səni?Ötən tələbəlik illərinəmiŞirin xatirələr çəkirlər səni?
‘Seyyid Abdullah-ı Dehlevi (Radiyallah-u anhu)’ olarak etiketlenmiş yazılar
Sədr 2013-cü ildə aparılan audit işlərindən danışıb, hesabatda millət vəkillərinin bir sıra təkliflərinin nəzərə alındığını qeyd edib. V. Gülməmmədov bildirib ki, hesabat dövründə aparılan auditlərin 5-i büdcə təşkilatlarında, 59-u digər dövlət qurumlarında, 4-ü büdcədən kənar müəssisələrində aparılıb:
-Əla kənddi. Sizin kənddəki kimi divara mal poxundan yaxşı təzək yapırlar.
- Narahat olma, gələcəyəm. Axı evi gərək yerbəyer eləyəm.
26 December 2014 15:03
01. �����202. ��ߤ�03. Ҷɽɳϣ04. ˮ�D��ɳ05. ���ޤҤ�06. �ĺ�07. ��Ұ���08. ����COCONA09. ����ǧѰ10. ������������11. ���Ȥ椤��ʺ�12. ����ά�ǡ�ά���13. ������14. ������15. �����16. ����֪��17. �v������18. ʯ�Ã��o19. �������20. �|����֦
Rusiya Premyer Liqasında II dövrəyə start verilib. Matc.az saytının məlumatına görə, Azərbaycan millisinin hücumçusu Ramil Şeydayevin şərəfini qoruduğu "Krılya Sovetov" ilin ilk oyununda Moskva səfərinə yollanıb.
"Arlinqton (dairə)" . Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона: В 86 томах (82 т. и 4 доп.). СПб.. 1890—1907.
10 Sentyabr 19:11 | 1 729
12 yaşa qədər uşaqlar, hamilə qadınlar və süd verən analar.
An Luşana sadiq olan soqdiyalı tacirlər onun özü tərəfdən «hər yerə ticarət etməyə, həm də onun üçün pul qazanmağa və şəraiti öyrənməyə göndərildilər. Hətta Çin məmurları arasında belə An Luşan özünə dayaq və həmfikir tapdı.
Nəzərinizə çatdıraq ki, bir ay ərzində Heydər Əliyev Mərkəzinə davam edən ekskursiyaların bu gün sonuncu günü idi.