05.07.2011 | 4144 dəfə oxunub
19 yaşadək futbolçulardan ibarət yığmamız şənbə günü İrlandiyada AÇ-2018-in seçmə mərhələsi çərçivəsində növbəti oyununa çıxdı. Rəqib qrupun favoriti Serbiya idi. Serblər ilk turda Cənubi Kipr üzərində çətin qələbə (1:0) qazandığından, Təbriz Həsənovun yetirmələrinin bu komandadan xal alacağına inananlar az deyildi. Ancaq görünür, balkanlılar gücünü komandamızla oyuna saxlayıbmış...
Cari ilin 26 iyun tarixində Azərbaycan Respublikasının Braziliya Federativ Republikasındakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Elxan Poluxov Etimadnaməsini Braziliya Federativ Respublikasının Prezidenti Mişel Temerə təqdim etmişdir. x
Son 10-15 ildə Xəzər dənizində balıq ehtiyatlarının azalması müşahidə edilir. Bunun əsas səbəblərinin müəyyənləşdirilərək azalmasının qarşısının alınması istiqamətində tədbirlər görülür. Buna səbəb Kür çayında bəndlərin salınması ilə təbii şəraitdə kürütökmə məqsədilə keçici və yarımkeçici balıqların çaylara miqrasiya şəraitinin pozulması, çaylarda kürütökmə yerlərinin korlanması nəticəsində balıqların çoxalma və artım tempinin kəskin azalması, qanunsuz balıq ovu amilləridir. Bununla yanaşı, bioloji amil olaraq, “Mnemiopsis leyidi” adlanan daraqlıların Qara dənizdən tankerlərin ballast sularında gətirilərək dənizdə məskunlaşması ilə zooplanktonlar demək olar ki, məhv olub. Bu isə öz növbəsində, kilkələrin və bununla qidalanan nərəkimilərin sayına təsir edib. Balıq ehtiyatlarının azalması təkcə Azərbaycan ərazisində deyil, bütün Xəzər dənizi akvatoriyasında müşahidə edilir.
HGR Zəng Mərkəzinin ən böyük problemi keyfiyyətli işçilərin cəlb edilməsi və saxlanılmasıdır. Austin yaşamaq üçün belə gözəl bir yer olduğundan, son bir neçə onillik ərzində mağaza qurmaq üçün bir çox korporasiya bölgəyə axın etdi. Ödəniş, mükafat və perks üçün yaranan rəqabət bizim işəgötürmə məqsədlərinə mane oldu. Bu problemlə mübarizə aparmaq üçün şöbə HGR-ın İnsan Resursları Departamenti ilə düzgün mövqe tutmağı məqsəd qoyan bir işçi profil yaratmaq üçün yaxından işləmişdir. Bu iş profili təmizlənməsi ani nəticələr çıxardı, departamentin açılışından sonra Cameron Lundinqton, Kim Girnus və başqaları başlamışdır və biz əminik ki, departament bu səylərin faydalarını yığmağa davam edəcəkdir.
ELGÜN NAĞIYEV 3 gün əvvəl
2011-ci il iyulun 4-də Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə xalqlar arasında dostluğun mohkəmləndirilməsi və Azərbaycan diasporunun inkişafı sahəsindəki xidmətlərinə gorə “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunmuşdur.
Kilo verərkən heç bir səy tələb etmir.
11.0 % 15.6 mmol/l
İnsulin inyeksiyaları zamanı aşağıdakıları bilməlisiniz:
Xatırladaq ki, Azərbaycan, Rusiya və Ermənistanın dini liderlərinin görüşü ənənəsi yeni deyil. Onlar 2003-cü ilin 26 noyabrında da Moskvanın və bütün Rusiyanın patriarxı Kirillin təşəbbüsü ilə RF paytaxtında bir araya gəliblər. Həmin görüşdə Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin sədri şeyxülislam hacı Allahşükür Paşazadə bütün ermənilərin katolikosu II Qareginə bildirib ki, Ermənistan Azərbaycan ərazisinin 20 faizini işğal edən və bunun nəticəsində bir milyona yaxın adamı qaçqın-köçkün vəziyyətinə salan dövlətdir. Şeyxülislam Ermənistanı beynəlxalq hüquq normalarına – dövlətlərin ərazi bütövlüyü və sərhədlərinin toxunulmazlığı prinsiplərinə hörmət etməyə çağırıb. II Qaregin də öz növbəsində iddia edib ki, guya Dağlıq Qarabağ ərazisində ermənilərin mədəni-milli dəyərləri, abidələri dağıdılıb.
29/11/2017 lúc 09:42
Qadınlara şiddətin gündəmdə olduğu dövrümüzdə Hz. Peyğəmbərin qadınlara qarşı göstərdiyi nəzakətə bütün dünyanın ehtiyacı var. Heysiyyət və ləyaqətlərinin alçaldığı cahiliyyət dövründə Hz. Peyğəmbərin əmri ilə qadınların haqq və hüquqları təsis edilmişdi. “Cənnət anaların ayaqları altındadır”, - deyərək qadına layiq olduğu dəyər verilmişdi. Qadın cəmiyyətin memarı olaraq görülməli və bu düşüncə ilə yetişdirilməlidir.
Bal: {awards} maraqdir weire gore twk
Kolleksiya toplamaq həvəsi zehni pozuntunun ilk mərhələsidir.