İmam Hüseyn (ə) uşaqlıq dövrünün altı ilini babası Peyğəmbərin (s) yanında keçirmiş, Peyğəmbərin (s) vəfatından sonra otuz il atası Əli əleyhissəlamla birgə yaşamış və onun hakimiyyəti dövründə fəal iştirak etmişdir.
Bizim nənələrimiz həmişə deyirdilər ki, ölmüş insan hər hansı təhlükədən bizi xəbərdar etmək üçün yuxumuza gəlir. Həyatınızda baş verəcək dəyişikliklər haqqında o biri dünyadan bu ismarıc göndərir sankı.... Bu yolla ölmüş insan bu dünyaya informasiya çatdırmağa çalışır.
Ağsu RPŞ-nin keçmiş rəisi istintaqa cəlb edilirBaş Prokurorluq Səbail rayonunda baş verən qətllə bağlı məlumat yayıb"İranın ölkəmizə qarşı təxribatlarını dayandırmaq fikri yoxdur"KİV üzrə ekspert narahatdır "Parlamentin informasiya əldə etmək qanununa xüsusi "qayğı" ilə yanaşmasından narahatlıq var"HÖKUMƏT BENZİNİ BELƏ QALDIRDI-YENİLƏNİRSədərəkdə yanğınGÜLƏR ƏHMƏDOVAYA HÖKM ELAN OLUNDU-3 IL -YENİLƏNDIBahar Muradova: “ Bu, yanlış yoldur”Saatlının icra başçısı prezidentə qarşı
Mübariz Qurbanli qanvermə aksiyasından danışır
Üsyançılar Osmanın evini yenidən mühasirəyə aldıqda Həzrət Əlinin vasitəçiliyi də kömək etmədi. Üsyançılar tam ciddiyyətlə xəlifədən istefa etmək və Mərvanı təhvil vermək tələbini irəli sürdülər. Ancaq xəlifə Mərvanı təhvil vermədi, çünki qorxurdu ki, onu öldürərlər, özü də istefa verməyə hazır deyildi. Osman İmam Əliyə məktub yazaraq bildirdi ki, bu insanlar bizi öldürmək istəyir və suyumuzu kəsiblər. O, İmamdan su istədi. İmam su ilə dolu tuluqları övladları Həsən və Hüseynin vasitəsi ilə göndərdi. Üsyançılar su aparanların Həzrət Əlinin övladları olduğunu gördükdə mane olmaqdan çəkindilər.