"date_created": "2022-07-16T09:38:39.940Z",
អស្ចារ្យមែន! កំពូលស្មាតហ្វូន OPPO Find X5 Pro ដែលបានអភិវឌ្ឍន៍យ៉ាងពេញលេញ និងល្បីរន្ទឺប្រចាំឆ្នាំ 2022
តើ OPPO Find Series ជាអ្វី? តើអ្នកចាប់ផ្តើមស្គាល់ Find Series នៅពេលណា? សម្រាប់ Find X Series វាជាទូរស័ព្ទកំពូលដែលល្អជាងគេរបស់ OPPO និងកើតចេញពីការស្វែងយល់នូវកង្វះខាតនៃទូរស័ព្ទកំពូលដទៃ ដែលគ្រប់ជំនាន់របស់ Find Series តែងតែនាំមកនូវបច្ចេកវិទ្យាឈានមុខគេជានិច្ច ហើយមនុស្សជាច្រើនគិតថាកំពូលស្មាតហ្វូននេះគឺផ្តោតតែលើកាមេរ៉ាមួយមុខគត់ ប៉ុន្តែគ្រប់យ៉ាងគឺមិនមែនបែបនេះឡើយ។
ជារៀងរាល់ឆ្នាំ OPPO តែងតែបញ្ចេញនូវកំពូលស្មាតហ្វូនត្រកូល Find X Series គ្រប់ជំនាន់ក្នុងការបោះជំហានកាន់តែជ្រៅទៅកាន់អនាគត ជាមួយការរចនាច្នៃប្រឌិតថ្មីៗ អេក្រង់ កាមេរ៉ា កម្លាំងម៉ាស៊ីនជាដើម។ ទីបំផុតថ្មីៗនេះ OPPO ប្រចាំប្រទេសកម្ពុជាបានប្រកាសដាក់បង្ហាញនូវតួឯកថ្មីចុងក្រោយបង្អស់គឺ OPPO Find X5 Pro 5G ញាត់ដោយបច្ចេកវិទ្យាខ្ពស់នៅខាងក្នុង និងដើរទន្ទឹមគ្នាជាមួយម៉ាកកាមេរ៉ាកំពូល Hasselblad ដើម្បីអភិវឌ្ឍសមត្ថភាពកាមេរ៉ាឲ្យស្ថិតក្នុងកម្រិតកំពូលដូចគ្នា ហើយថែមទាំងភ្ជាប់មកជាមួយប្រព័ន្ធដំណើរការ MariSilicon X NPU ដើម្បីនាំកាមេរ៉ាទៅកាន់កម្រិតបន្ទាប់ជួយបង្កើនការថតរូប និងវីដេអូក្នុងកម្រិត Ultra HD ឬ 4K ក្រៅពីនេះវាក៏មានលក្ខណៈពិសេសមួយទៀតគឺថាមពលថ្មកាន់បានយូរ ដែលភ្ជាប់មកជាមួយប្រព័ន្ធសាកថ្មល្បឿនលឿនបំផុត។ តោះ! ឥឡូវយើងមកជជែកគ្នានូវកំពូលស្មាតហ្វូន Find X5 Pro ពីចំណុចនីមួយៗឲ្យលម្អិតទាំងអស់ ៖
OPPO x Hasselblad កាមេរ៉ាអាជីពសម្រាប់ Find X5 Pro
OPPO Find X5 Pro បានសហការគ្នាជាមួយម៉ាកកាមេរ៉ា Hasselblad ដើម្បីបង្កើនសមត្ថភាពដ៏អស្ចារ្យក្នុងការគ្រប់គ្រងពណ៌ ដែលធ្វើឲ្យគ្រប់សន្លឹករូបភាពដែលថតចេញពី Find X5 Pro សុទ្ធតែសម្រេចបាននូវស្តង់ដារពណ៌ល្អបំផុតពីវិទ្យាសាស្ត្រពណ៌ដ៏ជំនាញរយៈពេល 80 ឆ្នាំរបស់ Hasselblad ដែលធ្វើឲ្យអ្នកប្រើប្រាស់កាន់តែមានអារម្មណ៍សម្បូរបែប និងអស្ចារ្យជាងមុនទ្វេដង ជាពិសេសកម្រិតរូបភាពបែបអាជីពយ៉ាងពិតប្រាកដមែន។
NPU ជំនួយកាមេរ៉ា MariSilicon X ផ្តល់សមត្ថភាពថតវីដេអូច្បាស់ក្នុងកម្រិត 4K នៅទីងងឹត
OPPO Find X5 Pro ជាស្មាតហ្វូនតែមួយគត់ និងដំបូងបង្អស់ ដែលបំពាក់បន្ទះឈីប MariSilicon X បង្កើតដោយផ្ទាល់ពី OPPO ពោរពេញដោយសមត្ថភាពខ្លាំងកម្រិតកំពូលដើម្បីជំនួយទៅលើប្រសិទ្ធភាពរួមមាន ការគណនាលើមុខងារថតរូប និងថតវិដេអូកាន់តែប្រសើរជាង NPU ដែលមានស្រាប់ក្នុងបន្ទះឈីប, ការប្រើប្រាស់ខ្នាតដំណើរការកម្រិតខ្ពស់ 6nm ប្រសិទ្ធភាពនៃការគណនាកាន់តែរហ័ស, សមត្ថភាពគណនា AI ខ្លាំងជាងកំពូលស្មាតហ្វូនដទៃ ជាពិសេសអភិវឌ្ឍន៍លើសមត្ថភាព 4K Ultra Night Video ឲ្យកាន់តែភ្លឺច្បាស់ជាងអ្វីដែលភ្នែកយើងអាចមើលឃើញនៅពេលយប់ ខណៈក្រុមហ៊ុនដទៃកំពុងបារម្ភអំពីការថតវីដេអូពេលយប់។
កម្លាំងម៉ាស៊ីនលើ Find X5 Pro
OPPO Find X5 Pro ទទួលអត្ថប្រយោជន៍ពីបន្ទះឈីប Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 ជំនាន់ចុងក្រោយ ដែលមានរ៉េមទំហំ 12GB ជាមួយនឹងអង្គផ្ទុកទំហំ 256GB អ្នកប្រើប្រាស់គ្មានការព្រួយបារម្ភពេលប្រើកម្មវិធិ និងលេងហ្គេមដោយរលូនទាន់ចិត្តគ្រប់វិនាទី ទាំងនេះពិតជាសរសើរទៅ OPPO ដែលបានអភិវឌ្ឍន៍ខ្លួន និងយកចិត្តទុកដាក់ខ្ពស់។
ថាមពលថ្ម 5000mAh + សាកថ្មលឿន 80W SuperVOOC + សាកថ្មឥតខ្សែ 50W AirVOOC
OPPO Find X5 Pro បំពាក់ថាមពលថ្ម 5000mAh ដែលអាចប្រើប្រាស់បានយូរពេញមួយថ្ងៃ ថែមទាំងបញ្ចូលថ្មបានយ៉ាងលឿនជាមួយបច្ចេកវិទ្យា 80W SuperVOOC ដែលអាចសាកថ្មចាប់ពី 0%-50% ក្នុងរយៈពេលត្រឹមតែ 12 នាទី។ ឯវដ្តជីវិតថ្មរបស់ Find X5 Pro ខ្ពស់ជាងមុន 2 ដងដែលមានដំបូងបង្អស់ក្នុងវិស័យស្មាតហ្វូន។ មិនតែប៉ុណ្ណោះក៏មានប្រព័ន្ធសាកថ្មឥតខ្សែ 50W AirVOOC ដែលសាកថ្មពី 0%-100% ក្នុងរយៈពេលត្រឹមតែ 47 នាទីប៉ុណ្ណោះ។
រចនាបថរូបរាងបែបអនាគតលើ Find X5 Pro
OPPO Find X5 Pro ជាកំពូលស្មាតហ្វូនដែលផ្តល់នូវអារម្មណ៍ល្អប្រណិត និងមានរចនាបថរូបរាងបែបអនាគត ដោយផ្នែកខាងក្រោយកោងរួមបញ្ចូលរវាងបណ្តុំកាមេរ៉ា និងស្រទាប់ផ្ទៃខាងក្រោយគ្មានស្នាមថ្នេរ និងតួខ្លួនរលើបរលោងចែងចាំងគ្មានចំណុចទើសអារម្មណ៍។
ទាំងនេះពិតជាស័ក្កិសមជាកំពូលស្មាតហ្វូនត្រកូល Find Series ពិតប្រាកដមែន! ចុះសម្រាប់តម្លៃ? នេះបើយោងតាមការបង្ហើបតម្លៃពីម្ចាស់ហាងលក់ទូរស័ព្ទមួយចំនួននៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាបានឲ្យដឹងថា ចំពោះតម្លៃរបស់កំពូលស្មាតហ្វូនស៊េរីថ្មី OPPO Find X5 Pro គឺមានតម្លៃ $1199 ៕
"date_created": "2022-07-16T03:57:50.308Z",
ធនាគារ វីង ប្រគល់រង្វាន់ម៉ូតូចំនួន ២២គ្រឿង និងរថយន្ត Ford Wildtrak Pickup ១គ្រឿងជូនដល់អ្នកឈ្នះជុំទី ១ នៃកម្មវិធី “ដាក់ប្រាក់កាន់តែច្រើន ឈ្នះកាន់តែធំ”
ធនាគារ វីង ប្រគល់រង្វាន់ម៉ូតូចំនួន ២២គ្រឿង និងរថយន្ត Ford Wildtrak Pickup ១គ្រឿងជូនដល់អតិថិជន ដែលបានដាក់ប្រាក់សន្សំ។
ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក ប្រគល់រង្វាន់ដល់អតិថិជនដែលជាអ្នកឈ្នះពីកម្មវិធី “ដាក់ប្រាក់កាន់តែច្រើន ឈ្នះកាន់តែធំ” កាលពីខែមុន។ ពិធីប្រគល់រង្វាន់នេះបានធ្វើឡើងនៅធនាគារ វីង សាខាសែនសុខដែលមានទីតាំងនៅជិតផ្សារទំនើប អ៊ីអនម៉ល សែនសុខ ស៊ីធី។
លោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គនាយកនៃធនាគារ វីង បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “យើងខ្ញុំសូមថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រៀលជ្រៅទៅដល់អតិថិជនដែលបានជួយគាំទ្រដល់ការរីកចម្រើន និងភាពជោគជ័យរបស់ធនាគារនាពេលកន្លងមក។ ការសន្សំប្រាក់មានសារៈសំខាន់ក្នុងគ្រប់ដំណាក់កាលនៃជីវិតរបស់យើង។ ការសន្សំប្រាក់ ជួយការពារយើងក្នុងពេលមានបញ្ហាហិរញ្ញវត្ថុផ្សេងៗ។ ការសន្សំប្រាក់ ជួយយើងក្នុងការសម្រេចការផ្លាស់ប្ដូរធំៗក្នុងជីវិតដូចជា៖ ការទិញលំនៅដ្ឋាន និងទិញយានយន្តលើកដំបូង តម្រូវការសេវាសុខភាពសម្រាប់ខ្លួនយើងផ្ទាល់និងក្រុមគ្រួសារជាដើម។ ការសន្សំប្រាក់ក៏អាចនាំយើងទៅរកសេរីភាពផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុបានមួយកម្រិតទៀតផងដែរ។”
កាលពីខែមុន ធនាគារ វីង រៀបចំឲ្យមានកម្មវិធី “ដាក់ប្រាក់កាន់តែច្រើន ឈ្នះកាន់តែធំ” ក្នុងគោលបំណងលើកកម្ពស់ចំណេះដឹងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុនៅក្នុងសហគមន៍ ក៏ដូចជាលើកទឹកចិត្ដអតិថិជនដែលបានដាក់ការគាំទ្រ និងជឿជាក់លើផលិតផល និងសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុរបស់ខ្លួន។
លោក ហាន ប៉េងក្វាង បានមានប្រសាសន៍បន្ថែមថា៖ "យើងខ្ញុំមានបំណងចង់លើកកម្ពស់នូវវប្បធម៌នៃការសន្សំ បរិយាប័ន្នហិរញ្ញវត្ថុ និងចំណេះដឹងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាបន្ថែមទៀត តាមរយៈកម្មវិធីបែបនេះនិងកម្មវិធីជាច្រើនទៀតដែលយើងនឹងរៀបចំនាពេលខាងមុខ។”
ការប្រគល់រង្វាន់លើកនេះគ្រាន់តែជាជុំទី ១ នៃការចាប់រង្វាន់ទាំង ៦ ជុំ ដែលជាផ្នែកនៃកម្មវិធី “ដាក់ប្រាក់កាន់តែច្រើន ឈ្នះកាន់តែធំ”។ នៅមានការចាប់រង្វាន់ ៥ ជុំទៀតជាមួយការផ្តល់ជូនដ៏រំភើបដូចគ្នា ដែលនឹងមានដំណើរការរហូតដល់ថ្ងៃទី ៣០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២២នេះ។ អតិថិជនដែលមិនទាន់បើកគណនីធនាគារវីងនៅឡើយ នៅតែមានឱកាសដើម្បីចូលរួមការចាប់ឆ្នោតជុំទី ២ទៀត។
ដើម្បីចូលរួមការចាប់រង្វាន់ អតិថិជនគ្រាន់តែបើកគណនីធនាគារ វីង ហើយធ្វើការដាក់ប្រាក់ឲ្យបានត្រឹមដំណាច់ ខែកក្កដា នោះ ក៏នឹងមានឱកាសឈ្នះម៉ូតូមួយក្នុងចំណោមម៉ូតូ Honda Dream ចំនួន២២ គ្រឿង ឬ រថយន្ត Ford Wildtrak Pickup ដ៏ពេញនិយមចំនួន១គ្រឿងផងដែរ។ អតិថិជនអាចបើកគណនីនៅសាខាធនាគារ វីង ឬភ្នាក់ងារវីងណាមួយក៏បាន ដោយគ្រាន់តែយកភ្ជាប់ទៅជាមួយអត្តសញ្ញាណប័ណ្ណសញ្ជាតិខ្មែរឬលិខិតឆ្លងដែនដែលមានសុពលភាពតែប៉ុណ្ណោះ។
អ្នកប្រើប្រាស់គណនីធនាគារ វីង ស្រាប់ក៏មានឱកាសចូលរួមការរង្វាន់ដូចគ្នា ដោយគ្រាន់តែដាក់ប្រាក់សន្សំតាម
អតិថិជនដែលដាក់ប្រាក់ត្រឹមតែ ៥០០ ដុល្លារអាមេរិក ឬ ២ លានរៀលប៉ុណ្ណោះ ក៏អាចចូលរួមការចាប់រង្វាន់ដើម្បីឈ្នះរង្វាន់ម៉ូតូ Honda Dream ជារៀងរាល់ថ្ងៃ។ រាល់ការដាក់ប្រាក់ ៥០០ ដុល្លារអាមេរិក អតិថិជននឹងទទួលបានសំបុត្រចាប់ឆ្នោតមួយសន្លឹក។
ដើម្បីមានឱកាសឈ្នះរថយន្ត Ford Wildtrak Pickup ប្រចាំខែ អតិថិជនគ្រាន់តែដាក់ប្រាក់ ៥០០០ ដុល្លារអាមេរិក ឬ ២០ លានរៀលប៉ុណ្ណោះ។ រាល់ការដាក់ប្រាក់ ៥០០០ ដុល្លារអាមេរិក អតិថិជននឹងទទួលបានសំបុត្រចាប់ឆ្នោតមួយសន្លឹក។
ទោះយ៉ាងណាក៏ដោយ អតិថិជនដែលដាក់ប្រាក់កាន់តែច្រើន មានឱកាសឈ្នះរង្វាន់កាន់តែធំ។ អតិថិជនដែលដាក់ប្រាក់ត្រឹមតែ ៥០០០០ ដុល្លារអាមេរិក ឬ ២០០ លានរៀល នឹងមានឱកាសឈ្នះរថយន្ត Lexus LX600 SUV ដ៏ប្រណិតនៅចុងឆ្នាំនេះ។ រាល់ការដាក់ប្រាក់ ៥០០០០ ដុល្លារអាមេរិក អតិថិជននឹងទទួលបានសំបុត្រចាប់ឆ្នោតមួយសន្លឹក។
អតិថិជនដែលបានបំពេញបានលក្ខខណ្ឌដើម្បីមានឱកាសឈ្នះរថយន្ត Lexus LX600 SUV ក៏នឹងទទួលបានឱកាសឈ្នះរថយន្ត Ford Wildtrak Pickup ប្រចាំខែ និងម៉ូតូ Honda Dream ប្រចាំថ្ងៃដោយស្វ័យប្រវត្តិ។ អតិថិជនដែលបំពេញបានលក្ខខណ្ឌដើម្បីមានឱកាសឈ្នះរថយន្ត Ford Wildtrak Pickup នឹងទទួលបានឱកាសឈ្នះម៉ូតូ Honda Dream ប្រចាំថ្ងៃ។
ការចាប់រង្វាន់ជុំទី ២ នឹងធ្វើឡើងនៅថ្ងៃទី ១៣ ខែសីហាក្នុងកម្មវិធី Saturday Night LIVE របស់ស្ថានីយ៍ទូរទស្សន៍ CTN ដែលផ្សាយបន្តផ្ទាល់ចាប់ពីម៉ោង ០៧:០០ យប់ ដល់ម៉ោង ០៩:០០ យប់ និងតាមរយៈហ្វេសប៊ុកផេកផ្លូវការរបស់ធនាគារ វីង ផងដែរ។ ការទទួលយករង្វាន់ នឹងមិនតម្រូវឲ្យអ្នកឈ្នះបង់ថវិកាបន្ថែមតាមរូបភាពណាមួយនោះឡើយ។