Oxu.Az-ın məlumatına görə, Xəzər Kompleks Ekoloji Monitorinq İdarəsinin rəisi Ərəstun Həsənov jurnalistlərə bildirib ki, Kürdəxanı və Zığ qəsəbələrindən dənizə tullantı sularının axıdılması ilə bağlı nazirliyə daxil olan şikayətlər araşdırılıb.
Qeyd edək ki, KİV nümayəndələri ilə yanaşı tədbirə QHT nümayəndələri, Şəmistan Nəzirli, Silahlı Qüvvələrə İctimai Nəzarət Birliyinin sədri Emin Həsənli, Şəhid Ailələri” İctimai Birliyinin sədri Mehdi Mehdiyev iştirak edib.
"Barselona” 2010-cu ildə Kral kubokunun 1/16 finalında mübarizəni dayandırdıqdan sonra Sevilyada Messini ağladan tək bir səbəb var idi: o, uğurlardan hələ də doymamışdı. Sözügedən titul önəminə görə komanda üçün üçüncü prioritet idi və Pep komandadakı ilk iki ili ərzində ilk dəfə idi ki, hansısa kuboku qazana bilmirdi. Messi həmin gecə möhtəşəm oynamışdı, hətta het-trik də edə bilərdi - təbii, əgər Palopun qapı önündəki sensasional performansı olmasaydı...
Dastanda oldu sanki bir xülya.
Əzəli əbədi Nəqşi – Cahandır (13, s. 27).
onun emal dərəcəsi;
Xəz uzun cod qoruyucu tüklərin xarici örtüyü (bədənin yuxarı hissələrində 30 santimetr, yanlarda və aşağıda 90 santimetrə qədər və diametrdə 0.5 millimetr) və nisbətən qısa və azca buruq olan alt tüklərin sıx daxili səthindən (uzunluğu 8 santimetr, diametri 0.05 millimetr) ibarətdir. Bud sümüyündəki tüklər 38 santimetr uzunluğundadır və ayaqlarınkı 15 santimetrdir və ayaq barmaqlarına çatır. Başdakı tüklər nisbətən qısadır, ancaq xortumun aşağısında və hər iki tərəfində uzundur. Qoruyucu tüklərdən daha qalın olan cod tüklər quyruğu 60 santimetrə qədər uzadır. Tüklü mamontun mövsümə uyğun olaraq tük tökməsi mümkündür və xəz ən ağır olduğu vaxt - yazda tökülür. Mamont qalıqları payız fəslində daha yaxşı qorunduğuna görə donmuş mamontlarda qışdakı tük təbəqəsinin qorunması mümkündür. Müasir fillərin daha az tükü var və yeniyetmələrin yetkinlərdən daha geniş tük örtüyü var. Tüklü mamontların və fillərin üst saçlarının müqayisəsi göstərir ki, onlar bütov morfologiyada fərqlənmirdilər. Tüklü mamontların yağı onların tüklərində gizlədən yağifrazedici vəziləri var. Bu tükün izolyasiyasını azalda, suyu dəf edə və xəzə parlaqlıq verə bilərdi.
– Bunu izah etməli olacaqsınız…
Bildirişdə vətəndaşlara aşağıdakı məzmunda xəbərdarlıq edilir: "Qazdan İstifadə Qaydaları"nın 1.3-cü bəndinə əsasən, qaz paylayıcısı tərəfindən istehlakçının qazla təchiz edilməsi yalnız qazın alqı-satqı müqaviləsi bağlandıqdan sonra həyata keçirilir. Yuxarıda qeyd olunanları nəzərə alaraq, 3 iş günü müddətində müqavilə bağlanması üçün şəxsiyyət vəsiqəsi, mülkiyyəti təsdiq edən sənədlərlə və smart qaz kartı ilə birlikdə ASAN və ASAN Kommunal xidmətlərinə müraciət edin. Əks təqdirdə təbii qaz təchizatı "Qazdan İstifadə Qaydaları"nın 6.1.5-ci yarımbəndinə əsasən, təbii qaz təchizatı əlavə xəbərdarlıq edilmədən dayandırılacaqdır".