Bəzən mediada valideynlər, hətta müəllimlər "filan dərslik bərbaddır" kimi ifadələr işlədirlər. Ümumiyyətlə, yaxşı olardı ki, dərsliklə bağlı fikir söyləyərkən bu cür emosional sözlərdən uzaq olaq, daha çox konstruktiv fikir söyləyək və onu arqumentlərlə əsaslandıraq. Əslində, dərsliklərimizdə şagirdlərə aşılamaq istədiyimiz əsas bacarıqlardan biri də elə budur.
Azərbaycanda iki voleybol klubu fəaliyyətini dayandırdı
17/08/2016 Qənimət Zahid Azərbaycandakı əsl “FETÖ”çuları Türkiyə mətbuatında ifşa etdi
Maliyyə naziri Samir Şərifov deyib ki, 2012-ci ildə makroiqtisadi dayanıqlıq qorunaraq saxlanılıb, əhalinin gəlirləri artıb, qeyri-neft sektorunun, regionların inkişafına vəsait qoyuluşu davam edib, nəzərdə tutulan bütün proqramlar maliyyələşdirilib. Onun sözlərinə görə, sosial sahəyə ayrılan vəsaitlər artırılıb: “Keçən il icmal büdcənin gəlirləri 14,4 faiz çox olub, proqnozlaşdırılandan 2,3 dəfə çox büdcə profisiti əldə edilib. Dövlət büdcəsinin gəlirləri isə ümumdaxili məhsulda 32 faizə çatıb”.
- Mən indi də bütün insanların fikrini səsləndirirəm. Son vaxtlar nələri səsləndirdiyimi deyim. Məsələn, maskaların qiymətinin 5 qəpiyə enməsini, avtobusda görülməli olan tədbirləri səsləndirdim. Naxçıvanla bağlı avtobusların açılması məsələsini gündəmə gətirdim. Səfirlik və başqa qurumlarla məsələnin həlli üçün əlaqə saxladım. Bu, xalqın problemi deyil? Həmçinin bir şey deyim. Mən 28 aprelin işğal olduğunu dedim və bununla bağlı Milli Məclisə qərar layihəsi verdim. Niyə dəstəkləmədilər? Böyük Vətən Müharibəsi adının çıxmasını və onun İkinci Dünya Müharibəsi adlanması məsələsini mən qaldırdım, qəbul da olundu. Niyə dəstək vermədilər? Söhbət Azərbaycan millətinin və dövlətinin maraqlarını müdafiədən gedir. Bu şəbəkəni yönləndirənlər xaricdən olan xüsusi xidmət orqanlarının qüvvələridir. Bunları kimin üzərinə yönəldəcəklər? Aktiv adam kim var? Sosial şəbəkədə kim söz deyir? Bütün məsələlərə kim münasibət bildirir? Arxa planda gizlənməyə nə var ki... Milli Məclisdə və başqa yerlərdə o qədər gizlənənlər var ki... İndi biz həqiqəti, xalqımızın gələcəyi üçün təhlükəli olan simptomları dilə gətirməyək? Bütün proses nədən başladı? Mən dedim ki, polisə karantin dövründə zibil atmaq, güllə atmağa bərabərdir. Onda söyməyə başladılar. Axı bu, bir fikirdir. Denən mən razılaşmıram, niyə söyürsən? Deməli, bu məqsədyönlü ötürülən bir dalğadır. Bu dalğanı biz önləməliyik. Mən polisi də tənqid elədim. Amma onun üstündən keçdilər. Amma həm də dedim ki, bundan da dəhşətlisi zibil atmaqdır. Bu gün də o fikirdəyəm. Əgər bu gün hansısa bir düşüncədə qəsdən kimlərinsə üzərinə gəlmə varsa, bu başqa məsələdir. Mən bunun qarşısında qaçası deyiləm. Ona görə də fərdi şəxslərə dediyim sözləri kimsə özünə aid edirsə, buyurub etsin, bu mənim günahım deyil.