160m2BuzovnaXəzər r.Kupça: Var В Хезерском районе, в поселке Бузовна, около 2 Полицейского отделения, возле торгового центра, продается частный дом площадью 160, построенный на 3 сотках земли, под домом есть подвал и гараж. В доме 4 комнаты , 2 с/у, отличный ремонт, отопительная система комби. Газ, свет, вода круглосуточно. После ремонта никто не жил. Рядом с домом школа, детский садик, магазины, остановка. Купчая на землю имеется. Цена : 110000 Азн стартовая!
المربية والمرشدة التربوية نجمة بدران
Maddə 51-2. Cinayət mühakimə icraatının videokonfrans əlaqə sistemindən istifadə edilməklə həyata keçirilməsi
- Elədir. Amma istedad tutduğun peşədən, vəzifədən asılı olmayaraq, öz sözünü deyir. Özü də zamanında. Mən hələ orta məktəbdə oxuyanda şeirə, eyni zamanda, jurnalistikaya böyük maraq göstərərdim. Həmin illərdə şeirlərim və məqalələrim Gədəbəy rayon qəzeti olan “Tərəqqi” qəzetində dərc olunardı. Hər ay rayon qəzetindən yazılarıma görə mənə ən azı 30-40 manat qonorar gəlirdi. Ailəmiz böyük idi. Dağ adamıydıq, maddi çətinliklərlə üzləşirdik. Pulu poçtdan alıb gətirib qəpiyinədək atama verərdim. Az da olsa, ailəmizə maddi dəstək idi. Baxmayaraq yaşım az, yeniyetmə idim, amma sözügedən qəzetin redaktoru Saleh Ocaqverdiyev maraqlı yazılarımdan və şeirlərimdən istedadımı görüb, həmişə mənə həvəsləndirici şəkildə artıq qonarar yazardı. Eyni zamanda ədəbiyyat müəllimim Hatəm Pirverdiyev məndə poeziyaya böyük həvəs yaratdı. Şeirlərimi oxuyardı və mənə bu sahədə öz məsləhətlərini verərdi. İstəyirdi ki, gedim jurnalist olum, kəndimizin problemlərini ictimaiyyətə çatdıra bilim. Rayon qəzetində çap olunan məqalə və şeirlərimi oxuyub və hər dəfə mənə deyərdi ki, sən gələcəkdə gözəl jurnalist olacaqsan. Lakin bu tövsiyələrə və istedadıma baxmayaraq, “Riyaziyyat” və “Fizika” fənlərinə daha çox maraq göstərirdim.
Şərq kitabının iç hissəsində müşəbbək (şəbəkəli)cild, ortasına şəmsə qəlib basılmış dəri və ya əbrulu (mərmər kağızı) forsaz kağızından istifadə edirdilər.
Belə ki, 1987-ci il təvəllüdlü Şəlalə Məmmədova özünü yaşadığı mənzilin eyvanından ataraq intihar edib.
Məlumata görə, Bayramov qurumdan öz istəyi ilə ayrılmayıb. O, nazir Kəmaləddin Heydərovun göstərişi ilə işdən çıxmaq barədə ərizə yazıb. Səbəb isə yol verdiyi nöqsanlar olub.
12 Avqust 2014 11:19
38. تصنيف المبنجات الموضعية الدوائية LOCAL ANESTHETICS CALSIFICATION <ul><ul><li>الأسترات Esters : ويذكر منها الكوكائين Cocaine , البروكائين Procaine , الكلوربروكائين Chlor procaine ، التتراكائين .Tetracaine </li></ul></ul><ul><ul><li>الأميدات Amids : ويذكر منها الليدوكائين Lidocaine , الميبفاكائين Mepivacaine , البريلوكائين Prilocaine , الارتيكائين Articaine , البوبيفاكائين Popivacaine , الايتدوكائين .Etidocaine </li></ul></ul><ul><ul><li>الكيتونات Ketons : ويذكر منها الديكلون .Dyclon </li></ul></ul><ul><ul><li>الكوينولين :Quinoline ويذكر منها السينتبوكريدين .Centbucridine </li></ul></ul>
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Böyük Britaniyanın Baş nazirinin Azərbaycan üzrə ticarət elçisi ilə görüşüb 08:12 26.12.2017